I 2012 fikk dette filter utmerkelse Queens Award i U.K i kategori innovasjon.
Det anbefales å benytte MC10+ Biocide i sammen med MC1+ til konservering. Husk MC3+ kan sirkulere i vannet i inntil 28 dager. Etter endt rens, flush 5 x vannvolum. Se dokumenter/ prosjektplan kjemisk rens Mc3+
Anbefalt dosering;
For å sikre en pH som ligger imellom 6,5 til 8,5 anbefales 0,5% av vannvolum. Eksempel; 100 liter vann= 5 dl MC1+ Protector 1000 ltr vann= 5 ltr MC1+ Protector. Styrke på MC3+ kan økes til 1% ved sterkt forurenset anlegg.
MC1+ Protector er en 3 komponent Inhibitor med dispergeringsfunksjon, korrosjonskontroll og pH kontroll som ligger imellom 6,5 til 8,5
Anbefalt dosering;
Siden Norge har et surt overflatevann, vil dette stresse inhibitor og pH kontroll i kjemi. For å sikre en pH som ligger imellom 6,5 til 8,5 anbefales 0,5% av vannvolum. Eksempel; 100 liter vann= 5 dl MC1+ Protector 1000 ltr vann= 5 ltr MC1+ Protector
MC1+ Protector benyttes både på nye og eldre varme/-kjøleanlegg. Canes anbefaler å benytte en kjemisk rens før MC1+ Protector benyttes for å sikre rene overflater som vil gi best mulig vilkår for Inhibitor til å hindre galvaniske prosesser.
Årlig kontroll;
For å sjekke om MC1+ Protector er korrekt dosert inn kan kalibirert feltutstyr benyttes. pH skal ligge imellom 6,5 og 8,5.
Kjemi er BREEAM sertifisert og listet i Husproduktportalen for Svanemerkedehus.
Kompatibel;
Alt av kjemi som leveres av ADEY er kompatibel med hverandre.
ADEY;
https://adey.com/
Det følger en Prosjektplan for innføring av Inhibitor. På mindre anlegg, vil denne ha noe avvik i forhold til prosedyre.
10 års garanti.
1» tilkobling.
50 ltr/min
Kompatibelt med MC rensekuffert/ Canes Rensetralle og slik sett raskt å tilkoble til ekstern renseenhet for å sikre maksimal fangst ved kjemisk rens.
Et magnetfilter i en større serie ifra markedsledende ADEY innen vannbehandling for lukkede varme/-kjøleanlegg.
Blandekar 100 er en komplett enhet for å blande og fylle frostvæske og annen kjemi i kjøle- og varmesystemer.
Blandekar 100 består av en lukket plastbeholder med høy kjemikalie og korrosjonsbestandighet, pumpe og ventilsett. Beholderen er utstyrt med skrukork på toppen. Pumpe og fikstur er lett tilgjengelig montert på toppen av beholderen og koblet til karet med diffusjonssikre kobberrør type CU22.
Merk: Blandekar med elektriske pumper må ikke brukes for brennbare væsker.
Brannfarlig væske må derfor ikke oppbevares i beholderen
Canes Rensetralle med en kombinasjon med 2 store fullstrøm magnetfiltre og kombo filterhus i delstrøm. Dette gir en unik filtrering av både magnetiske og ikkemagnetiske partikler. Canes Rensetralle gir rask tilkobling imellom de ulike ADEY magnetfiltre med overgangsett som medfølger. Det sikrer rask produksjon for rørlegger ved kjemisk rens. Et solid produkt laget av Canes Prefab på Bjerkreim.
Blå koffert som inneholder overgangsdeler til rensekoffert varenr 6033 og Canes Rensetralle varenr 50000. Overganger til MC Micro MC Pro2 og MC 2Xp filter.
MC10+ Rapide Biocide ifra Adey, er et biocid som hindrer bakteriell utvikling i et varme/-kjøleanlegg.(Biofilm). 0,33 ltr= 0,5 ltr.
Produktet er egnet for bruk i alle vannbårne varme/-kjølesystemer og kompatibel med ADEY sine ulike kjemier.
MC2+ binder luft/ mikrobobler i sammen for at mikrobobleutskiller skal klare å få mest mulig luft ut av anlegget. Det medfølger overganger ifra 3/4, 1/2 , 1/4, og videre ned til universal nippel nedover for å entre alle varianter av hull for injekson av kjemi i anlegget. Typisk sted for påfyll er, lufteventil radiator, lufteventil filterhus osv MC2+bidrar til mindre støy i rør og radiatorer, samt at den øker varmeeffekten og senker energiforbruket på sirkulasjonspumper og varmeavgivere. Kjemi er BREEAM sertifisert og listet i Husproduktportalen for Svanemerkedehus.
MC2+ binder luft/ mikrobobler i sammen for at mikrobobleutskiller skal klare å få mest mulig luft ut av anlegget. MC2+bidrar til mindre støy i rør og radiatorer, samt at den øker varmeeffekten og senker energiforbruket på sirkulasjonspumper og varmeavgivere. Kjemi er BREEAM sertifisert og listet i Husproduktportalen for Svanemerkedehus.
MC10+Biocide ifra Adey, er et biocid som hindrer bakteriell utvikling i et varme/-kjøleanlegg.(Biofilm). Produktet er egnet for bruk i alle vannbårne varme/-kjølesystemer og kompatibel med
Et filterhus for LAVTEMPERERT anlegg for bruk etter MagnaClean magnetfilter. Filterpatron som benyttes i filterhus vil fange ikkemagnetiske partikler som biofilm (virus,bakterier). Biofilm er sterkt isolerende og driver energikostander i et varme/-kjøleanlegg.
Prisforespørsel
Takk for din henvendelse!
Vi har mottatt din forespørsel, og vil behandle den så raskt vi kan.
Du hører fra oss innen kort tid!
Ta kontakt med oss hvis du lurer på noe. Tlf. 69 23 44 00 / post@canes.no
Med vennlig hilsen Team Canes
Canes Rensetralle med en kombinasjon med 2 store fullstrøm magnetfiltre og kombo filterhus i delstrøm. Dette gir en unik filtrering av både magnetiske og ikkemagnetiske partikler. Canes Rensetralle gir rask tilkobling imellom de ulike ADEY magnetfiltre med overgangsett som medfølger. Det sikrer rask produksjon for rørlegger ved kjemisk rens. Et solid produkt laget av Canes Prefab på Bjerkreim.
MagnaCleanse-settet gir en rask og effektiv kjemisk rens som fjerner skadelig svart jernoksid (magnetitt) og ikke-magnetisk materiale fra varme/-kjøleanlegget. Med overgangssett som passer til Mc Micro, Mc Pro2 og Mc 2Xp vil tilkobling av MagnaCleance skje raskt og enkelt. Det medfølger en Vibra kloss som benyttes på en slagborremaskin for å sikre bedre rens av radiatorer og vekslere
MC10+ Rapide Biocide ifra Adey, er et biocid som hindrer bakteriell utvikling i et varme/-kjøleanlegg.(Biofilm). 0,33 ltr= 0,5 ltr.
Produktet er egnet for bruk i alle vannbårne varme/-kjølesystemer og kompatibel med ADEY sine ulike kjemier.
Demoglass med sterk magnet som inneholder "jernoksid"
Et produkt som benyttes for å vise kunder hva som skjeer ved fangst av Jernoksid med et magnetfilter.
Reservedel Klemring til Rensekuffert varenr 6033. Denne delen skal brukes imot bevegelig metallarm og slange til Rensekoffert. Det finnes reservedel / pakning til denne klemring ved lekkasje.
Demoglass med stativ for å sette brosjyrer i. Demoglass med sterk magnet som inneholder "jernoksid"
Et produkt som benyttes for å vise kunder hva som skjeer ved fangst av Jernoksid med et magnetfilter.
Et marketing produkt for de som har butikk og plassere denne i.
MagnaScale® forebygger kalkoppbygging i røranlegget. Produktet er ikke forurensende for drikkevannet. Den elektrolytiske cellen forandrer krystallstrukturen til kalk mineralet når den passerer gjennom produktet. Dette bidrar til at kalkbelegg vil reduseres og hindre kalklag å bygge på seg på varmeelement som oppvaskmaskin, kaffikoker og lokalt i en dusjsone.
ElectroScale® er laget for å hindre kalkoppbygging i røranlegget. Produktet er ikke forurensende for drikkevannet. Den elektrolytiske cellen forandrer krystallstrukturen til kalk mineralet når den passerer gjennom produktet. Dette bidrar til at kalkbelegg vil reduseres og hindre kalklag å bygge på seg på varmeelement som oppvaskemaskin, kaffikoker og loklat i en dusjsone.
MC reservedel. 1" albue/kuleventil (A) til Professional 2 og MC Micro2 magnetfilter
Kuleventil merket B til Pro2 filterhus varenr 6020 og Mc Micro 2
Isoleringskappene er designet for å unngå varmetap. Dette gir redusert energiforbruk, og dermed også lavere energikostnader og karbonutslipp.
Adapter til MagnaCleance kuffert, eller til kuplinger varenr 6020 Pro2 Filter og Micro 2 filter. En adapter laget av JohnGuest som sikrer en rask tilkobling av eksternt utstyr ved kjemisk rens av et anlegg. 1 pose med 2 stk for komplett overgang
Filternøkkel til Proffesional 2 filterhus, Mc Micro. Mc 2XP
Prisforespørsel
Takk for din henvendelse!
Vi har mottatt din forespørsel, og vil behandle den så raskt vi kan.
Du hører fra oss innen kort tid!
Ta kontakt med oss hvis du lurer på noe. Tlf. 69 23 44 00 / post@canes.no
Med vennlig hilsen Team Canes